Zobacz najnowsze ogłoszenia z samorządu
Przygotujcie się na muzyczną ucztę, która uczci Dzień Kobiet w niepowtarzalny sposób! To będzie wieczór muzyczny pełen ekscytacji i wzruszeń! Tytuł wydarzenia jest nie tylko hołdem dla piękna i siły kobiet, ale także zaproszeniem dla wszystkich, którzy pragną uczcić i celebrować zdrowie, miłość i przede wszystkim sztukę!
Tym razem na scenie wystąpią wybitni tenorzy: Dariusz Stachura, Arkadiusz Anyszka oraz Lesław Białecki. Ich głosy poruszą serca publiczności, przenosząc słuchaczy w świat dźwięków i emocji.
Wyjątkowy charakter koncertu podkreśli również obecność utalentowanego dyrygenta Macieja Koczura, który poprowadzi Orkiestrę im. Karola Namysłowskiego w Zamościu i solistów, tworząc niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.
REPERTUAR
W taki piękny wieczór
Tę uliczkę znam
Twoim jest serce me
Śnić sen
Matko moja, ja wiem
Seniorita
Gdybym był bogaczem
Torreador
Granadą
Umówiłem się z nią na 9
Aria Boniego
Boni
Brunetki, Blondynki
Zimny drań
Dziewczęta z Barcelony
Besame mucho
La Spagnola
WYKONAWCY
Dariusz Stachura – tenor
Arkadiusz Anyszka – baryton
Lesław Białecki – bas
Maciej Koczur – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu
Dariusz Stachura – tenor. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej . W 1989 r. z wielkim powodzeniem zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi partią Leńskiego w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego. Rok później został laureatem Konkursu Wokalnego im. Ady Sari. W 1992 r. otrzymał Nagrodę Specjalną krytyki łódzkiej za wybitne dokonania na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi, m.in. za partie tenorowe w „Nabucco” i „Traviacie” Verdiego, „Kawalerze srebrnej róży” Straussa, „Cosi fan tutte” i „Don Giovannim” Mozarta oraz w „Cyruliku sewilskim” Rossiniego. Od tego czasu datuje się także udział artysty w licznych tournée zagranicznych, zarówno ze swoim macierzystym Teatrem Wielkim w Łodzi, jak i innymi teatrami po całej niemal Europie, m. in.: Austrii, Francji, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii a także Chinach, RPA oraz w USA.
Arkadiusz Anyszka – baryton. Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. W 2012 r. ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec i rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim. Na trzecim roku studiów zadebiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Figara w studenckim spektaklu „Cyrulika sewilskiego” G. Rossiniego. Od sezonu artystycznego 2018/2019 związany na stałe z Teatrem Wielkim w Łodzi, na którego deskach wykonuje partię Pinga w „Turandot” G. Pucciniego, partię Janusza w „Halce” S. Moniuszki, poemat symfoniczny na baryton i orkiestrę „Siwa mgła” W. Kilara, będący częścią spektaklu „Krzesany”, oraz partię doktora Falke w „Zemście nietoperza” J. Straussa.
Lesław Białecki – bas. Absolwent Akademii Muzycznej (1987 – 1992) w Łodzi którą ukończył z wyróżnieniem i rocznym wyprzedzeniem. Jest obdarzony wyjątkowym i rzadkim głosem określanym w muzyce jako (Basso cantante – bas śpiewny) o przepięknym brzmieniu i barwie. W latach 1990-1994 był Solistą Teatru Muzycznego w Łodzi. W tym okresie nawiązał współpracę ze słynnym Wiedeńskim Teatrze „Theatre an der Wien”, gdzie wystąpił w musicalach: „Gala Night” oraz „Musical Classics”A.L. Webera. Śpiewał u boku takich znakomitości jak: Georgina Chakos.(USA), Darryl Robinson (USA),Lilo Raab (Austria) , Anne Schumann (Niemcy), Timothy Breese (USA) Kapa Kitchen (Nowa Zelandia) oraz broadwayewskiej gwiazdy Lorraine Goodman – (USA).
Maciej Koczur – dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury dra hab. Pawła Przytockiego. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał dyrygując Orkiestrą Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie. Aktualnie jest doktorantem w Katedrze Dyrygentury macierzystej akademii. Jest laureatem I nagrody VI Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku (2016) oraz nagrody „Małe berło” Fundacji Kultury Polskiej (jego kandydaturę wysunął Jerzy Maksymiuk). Dyryguje zróżnicowanymi w charakterze koncertami i projektami, współpracując z wieloma polskimi orkiestrami. Jest konsultantem muzycznym i asystentem reżysera dźwięku albumów fonograficznych zrealizowanych przez Operę Śląską w Bytomiu pt. Carmina Burana i Opera Śląska poleca – hity operowe i operetkowe, który uzyskała status Złotej Płyty.
Sala Zamojskiego Domu Kultury, ul. Partyzantów 13
Sprzedaż biletów w kasie Orkiestry (ul. Partyzantów 2) do piątku w godz. 7.30 – 14.30.